Tahkim konferansı

Birkaç blog postası önce önce afişini yayınladığım Türkiye Barolar Birliği – Ankara Barosu – IDR Group işbirliği ile düzenlenen “Uluslararası Uyuşmazlık Çözümünde Usul ve Uygulamalar Konferansı” tamamlandı. 3-4 aylık bir çalışmanın ve onlarca kişinin emeğiyle gerçekleşen konferans, katılımcıları kadar konuşmacıların da memnun ayrıldığı bir etkinlik olarak akılda kalacak. Şimdiye kadar tahkim ile ilgili problemlerin bu kadar derli toplu şekilde ve yüksek bilgi düzeyiyle tartışıldığı başka bir konferans düzenlendiğini sanmıyorum.

Katılamayanlara ama yararlanmak isteyenlere önerim, konferansın adıyla Türkiye Barolar Birliği yayını olarak bir iki ay içinde yayınlanması beklenen kitaptan edinmeleri. Böylece tahkimin neden Türkiye ‘de mahkemelere alternatif ve iş yükünü azaltan bir uyuşmazlık çözüm yoluna dönüşemediği konusunda derinlemesine bilgi sahibi olunabilir. Bu konuda akademik çalışma yapan meslektaşlarımız için ise iyi bir rehber olacağını düşünüyorum.

Facebook yorumları

comments

Powered by Facebook Comments

Bu yazı Etkinlikler, Geleceği Görmek, Haberler, Raporlar / Çalışmalar kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Tahkim konferansı için 1 cevap

  1. Hamdi Can Ünsal der ki:

    Sayın Admin,
    09 – 10 Ocak 2009 tarihlerinde yapılan “Uluslararası Uyuşmazlık Çözümünde Usul ve Uygulamalar Konferansı” öyle zannediyorum ki son dönemde konu ile ilgili gerçekleştirilen en kayda değer çalışma idi. Emeği geçen herkese teşekkür eder, aynı gündem ile belirli aralıklarla yeni çalışmaların yapılmasını ve bu çalışmaların süreklilik kazanmasını dilerim.
    Avukat Hamdi Can Ünsal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.