Arabulucu olursanız size nasıl sorunlarla gelinecek :)

ARABULUCU.COM yayına başladığından bu yana gelen e-postalardan birbirlerinden habersiz değerli çalışmalar yapan birçok insan olduğunu keşfettim. Bu oldukça sevindirici ve ümit verici bir gelişme olarak değerlendirilebilir.

Ancak arabulucu.com ‘da hukuki danışmanlık vermediğini özellikle belirtmemize rağmen oldukça ilginç istek ve taleplerle de karşılaştık. Gelen sorular çoğunlukla arabuluculuk gerektirmekle birlikte, bir arabulucunun mesleki yaşamında ilgilenmeyi tercih edeceği işler olup olmadığı tartışmalı… Hemen belirteyim sorulara cevap vermiyoruz. Ancak bir arabulucu olunduğunda nasıl soru ve sorunlarla karşılaşacağınızı merak ediyorsanız işte size iki örnek…

 • Oturduğum binanın 1. katındayım. Hidrofor çalıştığında
  sese maruz kalıyorum. Bina Yöneticisi önlem almıyor.
  Ne yapabilirim. Hidroforun
  beni rahatsız edecek gibi çalışması normal mi? Ne yapabilirim?
 • Babamdan kalan miras araziyi ortaklığın giderilmesi davası kararıyla icra kanalıyla cebri satış süretiyle satın aldım.Aradan iki yıl geçmesine rağmen satın aldığım arazi ve içerisindeki evden kardeşim çıkmıyor.İcra kanalıyla ve kaymakamlık marifetiyle çıkarılmasına rağmen tekrar giriyor.Nasıl yardım alabilirim.
 • Eşimle tartışma sonrası kendisini dövdüğüm için benden boşanma devesı açmış biz daha 8 aylık evliyiz lütfen aramızı yapın. saygılar.

Facebook yorumları

comments

Powered by Facebook Comments

Bu yazı Günlük kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Arabulucu olursanız size nasıl sorunlarla gelinecek :) için 1 cevap

 1. Candan Karatekin der ki:

  Bence bu kadar karamsar olmaya gerek yok:) Bu örnekler arabuluculuk yapmaya pek gerek olduğunu düşünmüyorum. Ne de olsa arabuluculukta gönüllülük gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.