TBMM Adalet Komisyonu Arabuluculuk Kanunu Tasarısı ile ilgili görüş istedi

Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu Tasarısı Üzerinde çalışmalarını sürdüren TBMM Adalet Komisyonu, Türkiye Barolar Birliği ‘nden kanun tasarısı ile ilgili görüşlerini otuz gün içinde bildirmesini istedi.

Bütün barolardan tasarı ile ilgili son kez görüşlerini soracak olan Türkiye Barolar Birliği, görüşlerin ulaşmasıyla birlite nihayi bir görüş metni hazırlayarak TBMM Adalet Komisyonuna iletecek. Arabuluculuk Kanun Tasarısı üzerindeki meclis çalışmalarının hızlandığı bu günlerde, Baroların konu hakkında bilgilendirilmesi ve avukatların bilincinin artırılması gerekliliği de tartışılmazdır.

Bu nedenle, Türkiye Barolar Birliği Genel Sekreteri Sn. Av. Güneş Gürseler tarafından kaleme alınan 03. Ocak 2009 tarihli Avukatlar ve Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yolları” BağlamındaHukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu Tasarısı” Üzerinde Bir Ön Değerlendirme başlıklı yazı avukatların bakış açısına rehber olacak nitelikte.

Facebook yorumları

comments

Powered by Facebook Comments

Bu yazı Avukatlık ve Arabuluculuk, Doğrular ve Yanlışlar, Geleceği Görmek, Haberler kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.