Aile arabuluculuğu dizi oluyor

Son yıllarda hızla artan boşanmalar ve sonrasında yaşanan aile dramları ilk kez bir televizyon dizisine konu oluyor. ‘Arabulucu’ adıyla TRT 1’de ekrana gelecek dizinin çekimlerine 10 Nisan’da başlanacak. Yapımcılığını Atalay Taşdiken’in üstlendiği ve Murat Saracoğlu’nun yönettiği dizide en son Bizim Yengi’de rol alan Şebnem Bozoklu, Cemal Toktaş ve Gonca Vuslateri gibi isimler oynayacak. Konunun, her bölümde değişeceği dizide yukarıda adı geçen üç oyuncunun dışında her bölümde farklı oyuncular kamera karşısına geçecek. Boşanmak üzere olan çiftlere kısaca, ‘telafisi varsa bir kez daha düşünün…’ diyecek olan dizinin senaryosu, gazete sayfalarına düşen, daha doğrusu yaşanmış olaylardan uyarlanıyor…

Dizinin konusunda şiddet ve aldatma olmayacak

Gerek senaryosundaki sahicilik, gerek oyuncu kalitesiyle ‘Arabulucu’nun çok iddialı bir proje olduğunu söyleyen Taşdiken’in amacı; toplumda farkındalık oluşturarak, bitmek üzere olan evliliklere bir şans verilmesini sağlamak. Toplumda çığ gibi artan boşanmalara farklı bir yerden bakacak olan dizide, telafi edilebilir noktadaki boşanma olayları için; ‘bir durun, boşanma sadece sizi değil, herkesi ilgilendiriyor…’ denecek. Her hafta değişen oyuncu ve hikâye örgüsüne dizinin ana karakterlerinin kendi içindeki hikâyeleri de eklenecek. Bunun sosyal sorumluluk projesi olmadığının altını özellikle çizen Taşdiken, bu kavramın içinin çok kirletildiğinden şikâyetçi. Dizi ile ilgili önemli bir ayrıntıyı ise şöyle açıklıyor yapımcı: “Koca dövüyor, kadın aldatıyorsa ‘oturun boşanmayın’ demiyoruz. Daha çok izleyici vicdanında ‘bunların meselesi hallolur’ dedirtebileceğimiz konuları ekrana taşıyacağız. Toplumda çok karşılığı olan, herkesi ilgilendiren bir konu boşanma. 20 yıl öncesine kadar ‘ailemiz sağlam’ diye övünürken, bugün geldiğimiz nokta içler acısı. Buradan yola çıktık. Güzel bir iş yaptığımızı düşünüyoruz. İnşallah muvaffak oluruz.” Çekimlerine 10 Nisan’da başlanacak olan ‘Arabulucu’ TRT 1’de ekrana gelecek. Yapımcılığını Atalay Taşdiken’in üstlendiği ve Murat Saracoğlu’nun yönettiği dizide Şebnem Bozoklu, Cemal Toktaş ve Gonca Vuslateri gibi isimler rol alıyor.

Facebook yorumları

comments

Powered by Facebook Comments

Bu yazı Aile Arabuluculuğu, Haberler kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.