Afyonkarahisar Barosu’nun arabuluculuk kanunu tasarısı hakkındaki duyurusu

Afyonkarahisar Barosu, üyelerine Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu Tasarısı hakkındaki görüş ve eleştirilerini baroya iletmeleri için boro web sitesinden duyuru yapmıştır. Duyuru metni şu şekildedir:

Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu tasarısı ve gerekçesi yayınlanmıştır. TBMM gündeminde olan ve kısa süre içerisinde yasalaşması beklenen tasarı hakkındaki düşünce ve eleştirilerinizi bekliyoruz. Konunun tüm avukat ve hukukçularla paylaşılmasını istirham ediyoruz…

Giderek, uluslararası hukuk firmalarının “paralel yargı” veya “paralel avukatlık büroları” gibi kullanacağından endişe ettiğim bu müessesenin baroların denetim ve gözetimi altında ve münhasıran avukatların çalışabileceği halde düzenlemenin amaca çok daha uygun olacağını düşünüyoruz.

Konuya gereken hassasiyeti göstermez isek, avukatların görev ve yetki alanından kocaman bir dilimin kopartılarak hukukçu bile olmayan şahıs ve firmaların ilgi alanına kaydırılacağı muhtemel gözüküyor.

Şimdiden teşekkür ediyor, gayret ve hassasiyetinizi esirgememenizi diliyoruz.

Av. Turgay ŞAHİN

Afyonkarahisar Baro Başkanı

Facebook yorumları

comments

Powered by Facebook Comments

Bu yazı Avukatlık ve Arabuluculuk, Doğrular ve Yanlışlar, Haberler kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.